Ez az oldal csak korlátozottan támogatja az Ön böngészőjét. Javasoljuk, hogy váltson Edge, Chrome, Safari vagy Firefox böngészőre.

Bestellungen mit GLS-Versand, die bis zum 16.04 um 12:00 Uhr aufgegeben werden, werden vor Ostern geliefert.

Bevásárlókocsi 0

Kombinálja a
Nincs további megvásárolható termék

Termékek
Megrendelési információk hozzáadása
Részösszeg Ingyenes
A szállítási, áfa- és kedvezménykódok a pénztárnál kerülnek kiszámításra.

A gyerekem nem akar zöldséget enni

Zöldség egy jó induláshoz

Ajánlott, hogy a gyermek már a terhesség alatt hozzászokjon a zöldségekhez. A zöldség pozitív hatással van a várandós anya és a babája egészségére. Ha a terhes rendszeresen fogyaszt zöldséget, előfordulhat, hogy a gyermek később szívesebben eszi azt. A szülők a gyermek tanítói, ezért a anya jó példát kell, hogy mutasson, és zöldséggel gazdagítsa a gyermek étkezését, hogy megmutassa a kis tanulónak, hogy az finom, egészséges és változatos. Fontos, hogy a kis felfedező étlapját inkább zöldséggel, mint gyümölccsel egészítse ki.


A gyerekek természetüknél fogva az édes ízeket kedvelik. Ezért a kezdetekben jobb, ha a gyermeket először hozzászoktatjuk a zöldség ízéhez, hogy ne a gyümölcsök édes íze vonja el a figyelmét a zöldség fogyasztásától. A gyermeknek az ötödik és hatodik élet hónap között kell elkezdenie a zöldség fogyasztását. Kezdetben adhatsz neki egy kanál zöldségpürét, vagy használhatsz elérhető, kész zöldségpüréket. Előfordulhat, hogy a gyermek eleinte nem lelkesedik a kínált ételért. Ne csüggedj el túl hamar, mert a gyermek idővel biztosan hozzászokik az új ízhez.

Az első konyhai kalandok

A gyerekek már kicsiben megfigyelik a felnőtteket, és próbálnak utánzásra ösztönözve lenni. Ha otthon van egy kis zöldségvisszautasító, érdemes bevonni a konyhába, hogy anyjával együtt készíthessen el egy ízletes ételt. Nem kell, hogy ez egy ünnepi vacsora vagy nagy ebéd legyen.

Elégnek bizonyulnak az egyszerű szendvicsek, melyeket kis, tomatához hasonló mosollyal, uborkaszerű szemekkel és paprikának tűnő orrokkal díszítenek. A gyerekek szeretik az érdekes módon tálalt ételeket, az olyan megoldásoktól kezdve, mint a állat alakú süteményektől egészen a szív alakú burgonyákig. A közös konyhai kalandok révén a gyermek úgy érzi, hogy felnőtt, önálló, és nagyobb eséllyel kóstolja meg az általa elkészített ételt.

Olyan módszerek, amelyek minden kisgyereket biztosan ösztönöznek a zöldségfogyasztásra

A vásárlás során érdemes egy kicsit tovább maradni a zöldségoszlopnál, hogy megmutassa a kis felfedezőnek a zöldségfajták sokszínűségét, legyen szó akár helyi, akár egzotikus zöldségekről. A gyermek bizonyára érdeklődni fog valami iránt, és meg akarja ismerni az új ízt. Ha van egy nagyon kicsi gyermekünk, aki épp most születést követően kerül az anyatej vagy a tápszer világából, érdemes elmélyedni a BLW-módszerben (Baby Led Weaning).


Ebben a módszerben a gyermek maga irányítja az átállást a folyékony és a szilárd táplálkozás között, és már az első étkezésnél is kiválasztja az étel valós állagát (anélkül, hogy azt külön aprítaná). A gyermek önállóan bővíti az étrendjét, és irányítja a tejfogyasztásról való fokozatos áttérést. A BLW-módszer segíthet a gyermeknek hozzászokni a zöldség ízéhez. A kisgyermek maga felfedezheti az étel formáit és színeit, ami további ösztönzést jelent az elfogyasztásra.

Gyerek konyha

Egy kisgyermeknek csak korlátozott lehetőségei vannak arra, hogy be legyen vonva a közös konyhai játékba, de adhatsz neki egy játék konyhát. Ez az egyik legnépszerűbb játék a gyerekek körében, ezért tapasztalataink alapján tudjuk, hogy mind fiúknál, mind lányoknál megébreszti a főzés iránti szenvedélyt.

Zöldségfogyasztás játékos megtanulása


A zöldségmotívumú játék segíthet pozitívan befolyásolni a gyermek zöldségek iránti észlelését. Így a kisgyermek megértheti, hogy a zöldség mindenhol jelen van, és az étkezés elengedhetetlen része mindenki étrendjének. A Little Dutch által kínált, fából készült zöldség-gyümölcs szett, amellyel a kis házigazda "megvághatja" az ételt, ideális kiegészítő a konyhába. A szett karottát, uborkát, paradicsomot, hagymát, céklát és gombát tartalmaz, amelyek két részből állnak és öntapadós záródással csatlakoznak egymáshoz. A kis felfedező a szetthez tartozó fa késsel "megvághatja" őket. Ez egy további lehetőség arra, hogy a szülők példáját kövessék a konyhában.

Gyümölcsbeharapó gyűrű

Egy érdekes ötlet a gyermek étrendjébe a zöldségek bevezetésére a Pulp nevű harapós gyűrűvel. Ez egy szuper kütyü, melynek szilikonbetéte lehetővé teszi, hogy friss zöldséget vagy gyümölcsöt helyezzenek bele. A rágás során az eszközön található lyukakon keresztül egészséges nassolnivalók jutnak a szájba.